Egy orvos megvesztegetésével próbált apja biztosítási pénzéhez jutni egy nő
Húszmillió forintot érő biztosításhoz próbált hamis dokumentumokat szerezni a nő az apja halála után.
Húszmillió forintot érő biztosításhoz próbált hamis dokumentumokat szerezni a nő az apja halála után.
Ez egri kórház sürgősségi osztályán nem csak az embereket, a fémet is gyógyítják – írta a 444 egy olvasója, aki fotót is küldött a begipszelt infúziós állványról.
A kormánypárti lapnak nyilatkozó főigazgató szerint náluk minden korszerű, rendezték a béreket, és nincs munkaerőhiány.
Egy hathónapos kislány agyhártyagyulladásban hunyt el 2013 elején. Az ügyeletes orvos csak telefonon adott tanácsot a szülőknek. A gyermeket végül az egri kórházba, majd az egri ügyeletre vitték, és onnan hazaküldték őket. A csecsemő állapota azonban tovább romlott, és amikor megint kórházba került, már nem tudták megmenteni az életét.
Még az orvosokat és a szülésznőket is meglepte, hogy pár óra alatt három ikerpár is született az egri Markhot Ferenc Kórházban. Évente nagyjából 1500 kisbaba születik az osztályon, naponta átlagosan 4-5, de ilyenre még sohasem volt példa. Most ősszel egyébként is a szokásosnál több volt az ikerszülés – tudósított a szombati RTL Híradó.
Részegyezség született az egri kórház dolgozónak visszatartott cafeteriája ügyében–- egy félévnyit kifizetnek a háromból.
Öten már jogerősen pert nyertek az egri kórház ellen, hétszázan most indították el a pert, 795-en pedig hamarosan el fogják indítani az eljárást a visszatartott cafeteria miatt.
Az egri Markhot Ferenc Kórház számára nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés miatt tett feljelentést a kórház fenntartója, az Állami Egészségügyi Ellátó Központ. Több mint 1300 dolgozó nem kapta meg a cafeteria-juttatását.
Több százmillió forint járna az egri kórház dolgozóinak az évek óta elmaradt cafetéria miatt. Öt alkalmazott perelt, a Kúria nekik adott igazat, és ez alapján a kórház összes, 1500 dolgozójának járna pénz az őket képviselő jogász szerint. Az intézmény főigazgatója elismeri, hogy jár a pénz, de azt mondta: állami segítség nélkül nem tudnak fizetni – hangzott el a csütörtöki RTL Híradóban.
Bővítik az egri Markhot Ferenc Kórházat uniós és állami pénzből, 700 milliót szántak a projektre.
Ideiglenesen kiürítették és fertőtlenítik az egri Markhot Ferenc Oktatókórház és Rendelőintézet reumatológiai osztályát - közölte a Heves megyei hírportál hétfőn a kórház közleményére hivatkozva.
A körmendi kórház korábbi üzemeltetőjének, a Medisyst Kft.-nek, nem pedig az önkormányzati cégnek jár a kéthavi, gógyító munkáért járó finanszírozás - erről döntött jogerősen a bíróság. Mindez azt jelenti, hogy az Országos Egészségbiztosítási Pénztárnak (OEP) 150 millió forintot kell visszavennie, a májustól állami kézbe kerülő körmendi kórháztól. Az OEP a Hospinvesttel több fronton is perben áll, s ha hasonlóan végződnek az eljárások, akkor az államnak több milliárdot kell visszavennie a kórházaktól, és azt a felszámolás alatt álló Hospinvestnek adnia.
Amikor a Hospinvest megszerezte az egri Markhot Ferenc kórházat, az 1300 alkalmazott közül 500 kilépett, az új működtető pótolta a kieső dolgozókat. A magukat „kórházvédőknek” nevező kilépettek most összejöttek és arról tárgyaltak, miképpen kerülhetnek vissza a kórházba az újonnan felvettek kirúgatásával. Ezt rögzítette az a hangfelvétel, amelynek részleteit a Heves Megyei Hírlap online kiadása közölte.
Vírusfertőzés miatt részleges látogatási tilalom lépett életbe kedden az egri kórházban - mondta az intézmény ügyvezető igazgatója.